Nová Praha

Pražské části mění výrazně svou tvář. Jak bude vypadat Smíchov a Žižkov

home construction

Proměnit nevzhledný prostor bývalého nákladového nádraží na novou čtvrť o rozloze 400.000 m². To je cíl projektu Smíchov City. V nové čtvrti má bydlet a pracovat až 12.000 lidí. Proměnou projde i část Prahy 3, kde vzniká rezidenční projekt o rozloze 128.000 m². V severní části Nákladového nádraží Žižkov vznikne dva a půl tisíce bytů.

Práce na projektu Smíchov City vypukly už v roce 2003, stavět se začalo kvůli zdlouhavým povolovacím procesům až o sedmnáct let později.

Nezávislá porota v mezinárodní architektonické soutěži minulý rok vybrala deset architektonických ateliérů, jejichž návrhy budou použity při stavbě dalších tří rezidenčních bloků. Zde by mohlo bydlet až 1500 lidí, přičemž bloky budou rozděleny na jednatřicet domů.

Multifunkční čtvrť

Výstavba bude velmi architektonicky pestrá, bloky se budou lišit jak barevností, tak třeba výškou nebo proporcemi. Celkové náklady mají přesáhnout 20 miliard korun.

„Snažíme se, aby to byla multifunkční, barevná čtvrť s veškerou občanskou vybaveností, zelení a službami,“ říká Leoš Anderle, ředitel developerské společnosti Sekyra Group, která projekt realizuje… 

Zobrazit celý článek…