Investiční nemovitost

V jakém městě se ještě vyplatí koupit investiční byt?

Při současném stavu realitního trhu, kdy je nabídka na minimu a ceny na maximu, je koupit výhodnou investiční nemovitost složitý úkol.

Koupit investičně výhodnou nemovitost v situaci, kdy je na trhu historicky nabídka na minimu, je složitý úkol. V některých českých městech se ale pořídit byt stále vyplatí. Jaká to jsou?

Nákup nemovitosti je pro Čechy dlouhodobě jednou z nejjistějších investic. Zvláště v době strmě rostoucích cen. Řada odborníků z oblasti se shoduje na tom, že lidé nemovitosti preferují proto, že na koupený byt investoři „vidí“, a pokud by se snad o svou investici začali bát, mohou si na ni sáhnout. To jim dává pocit jistoty, který například investování do fondů zaručit jednoduše nedokáže.

Internetový portál Valuo.cz pro SZ Byznys poskytl analýzu, která svou pozornost zaměřila na 27 českých měst a vyhodnotila, kde by se nejvíce vyplatilo koupit byt na investici. Z analýzy vyplynulo, že malý byt v Mostě může investorům vydělat až 10 %, což je nejvíce z celé republiky. Naopak v Praze se výnosnost stejně velkého bytu pohybuje jen kolem tří procent. Pro zobrazení výsledků měst klikněte na tlačítko níže…