Informace, články a novinky ze světa realit

Nemovitosti

Zlevňování bytů začalo!

Developeři začali bojovat o potenciální kupce, kterých výrazně ubylo. Na cenovkách bytů to zatím vidět není, ale klienti mohou dostat třeba příspěvek na novou kuchyň.

Číst článek
Nemovitosti

Průměrné ceny bytů klesají, nájmy ale rostou

Průměrná cena bytů v Česku ve druhém čtvrtletí poprvé od zimy roku 2019 mírně klesla. Byty se na začátku léta v celorepublikovém průměru prodávaly za 88 756 korun za metr čtvereční, tedy o dvě procenta levněji než na jaře. Rostou ale ceny nájemného.

Číst článek
Nemovitosti

Hypotéky prudce zdražují

Zdražování hypoték na začátku léta zrychlilo. Průměrná nabídková sazba hypotečního úvěru podle Fincentrum Hypoindexu vzrostla za poslední měsíc o 0,53 procentního bodu, když k pondělku činila 6,24 procenta. O měsíc dřív průměrná sazba stoupla o 0,38 procentního bodu.

Číst článek
Nemovitosti

Zdražování a tlak na nájemní byty. Válka na Ukrajině a její dopad na realitní trh

Jestli byl loňský rok pro trh s nemovitostmi turbulentní, letošek příliš klidu nepřinese. Zatímco loni hlásili developeři kvůli extrémní poptávce rekordní prodeje, byty byly vyprodané a ceny, které meziročně rostly až o čtvrtinu, dosáhly opět nových rekordů, letos přišla zcela nová situace. Válka na Ukrajině, protiruské sankce a celkový bezprecedentní dopad na evropskou ekonomiku budou mít vliv i na český realitní trh.

Číst článek